İnsan Kendi Sunucusunu Nasıl Çökertir ?

sunucu

Benim gibi sunucu yönetimi hakkında bilgi ve deneyiminiz yoksa ve kurcalamayı seviyorsanız çok kolay bir şekilde sunucunuzu kullanılamaz hale getirebilirsiniz. Nitekim öyle de oldu. Sunucu üzerinde bir kaç değişiklik yaparken yaptığım bir hata sonucu bütün verilerim gitti. İşin berbat tarafı elimde sadece fii tarihinden kalma bir yedeğim vardı o da sadece kişisel blogumun yedeğiydi. Neyse ki sunucuda önem verdiğim sitelerim yoktu yoksa ayvayı yemiştim. Elimdeki yedekten blogu tekrar kurdum tabi 1-2 içerik gitti bir kaç tanesini de ben sildim ve sitede teknik içerik kalmadı 🙂 . Zaten çok da önemli şeyler değildi yazdıklarım. Tek üzüldüğüm nokta tbnerd.com da tamamen gitti. Bir yandan da iyi oldu gitmesi hem bomboş duruyordu hem de tbderd.com için yeni bir script yazmayı ne zamandır düşünüyordum, bahane oldu benim için. Şu an saat 03:30 ve ancak bitirebildim bütün web sitelerini yayına almayı.

Blog için default temalardan birini kullanıyorum şu anda, kısa sürede yeni bir temaya geçmeyi planlıyorum. Umarım bundan sonra blogumu içerik açısından daha canlı tutabilirim…

Edit: Saat 04:30 tema olayını da halletim. Fotterda copyright kısmından tema yapımcısının linkini bulabilirsiniz. Kullandığınız ücretsiz temalarda lütfen tema yapımcısının linkini silmeyin, emeğe saygı gösterin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir